برنامه‌ریزی برای سفرهای ایمن گردشگران داخلی و خارجی چگونه باشد؟
مطالب پر بازدید
مطالب تصادفی
برنامه‌ریزی برای سفرهای ایمن گردشگران داخلی و خارجی چگونه باشد؟

انجام واکسیناسیون سریع، طی شدن آخرین مراحل صدور ویزای گردشگری و عبور از شرایط حاد شهرها نشان می‌دهد ایران باید خود را برای انجام سفرهای ایمن گردشگران داخلی و خارجی آماده کند اما چگونه؟

خبرگزاری مهر _ گروه جامعه؛ انجام سفرهایی که در دوره ایمنی یا به اصطلاح پساکرونا در پیش خواهد بود، نزدیک شده است نمونه آن چند روز پیش بود که در روزهای انتهایی ماه صفر با تعطیلی آخر هفته‌ها همزمان شده بود و مردم نیز چهار روز را برای انجام سفرهایشان مناسب دیدند. اما چرا به دوره سفرهای پساکرونایی نزدیک می‌شویم؟

مدارس از اول آبان ماه به صورت حضوری باز می‌شوند و تعدادی از دانش آموزان که شرایط لازم را دارند در حال واکسینه شدن هستند بنابراین خیلی از خانواده‌ها وارد دوره‌ای می‌شوند که در گیر و دار مدرسه فرزندانشان می‌شوند و کمتر می‌توانند در طول ایام هفته به سفر بروند. اگر در دوره کرونا یا همین تعطیلات اخیر فرصت را غنیمت شمرده و به سفر می‌رفتند به این دلیل بود که فرزندانشان در هر کجا و هر شهری با اتصال به اینترنت می‌توانستند به صورت غیرحضوری سر کلاس حاضر شوند. اما از اول آبان ماه کمتر چنین فرصتی را پیدا می‌کنند.

از طرفی بسیاری از خانواده‌ها به دلیل شرایطی که بر کشور حاکم بود، از جمله شیوع ویروس، بیماری‌های، بستری شدن اقوام در بیمارستان‌ها، قرمز شدن شرایط شهرهای گردشگری و محدودیت‌های تردد، نزدیک به دو سال است که سفر آن طور که باب میلشان باشد نرفته‌اند و حالا تشنه یک سفر با حال خوب هستند.

اجرای طرح تسریع در واکسیناسیون نیز باعث شده تا شرایط امیدوارکننده ای وجود داشته باشد و ایمنی خیلی از افراد نسبت به بیماری بالا برود. هر چند که رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان مورد تاکید اکید دست اندرکاران حوزه سلامت است. اما می‌توان امیدوار بود که پس از واکسیناسیون عمده مردم، سفرها در شرایط بهتری انجام شود.

اما نباید فراموش کرد که در این مدت افراد حتی اگر همه مردم ایران واکسینه شوند، توقع شأن از شرایط بهداشتی مراکز گردشگری و اقامتی و خدماتی متفاوت از قبل شده است. به این معنا که می‌بایست در نحوه خدمات دهی به آنها بیشتر از قبل، بهداشت را رعایت کرد.

تعداد بازدید از این مطلب: 8
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
می توانید دیدگاه خود را بنویسیدتعداد صفحات : 8