اولین گردشگران فضایی به سلامت به زمین بازگشتند
مطالب پر بازدید
مطالب تصادفی
اولین گردشگران فضایی به سلامت به زمین بازگشتند

چهار گردشگر فضایی که به تنهایی و بدون حضور فضانوردان حرفه‌ای برای اولین بار به فضا رفته ‌بودند، پس از سه روز گردش در مدار زمین در آب‌های خلیج مکزیک نزدیکی سواحل فلوریدا فرود آمدند.

SpaceX Mission Inspiration4

اندکی پیش از غروب آفتاب روز شنبه ۱۸ سپتامبر، سفینه فضایی اسپیس ایکس با چهار مسافرش در آب‌های گرم خلیج مکزیک نزدیکی سواحل فلوریدا فرود آمد. در پیام خوشامدگویی به اولین گردشگران فضایی آمده است: «این سفر به دنیا نشان داد که فضا به همه تعلق دارد و انسان‌هایی مانند من و تو می‌توانند کارهای خارق‌العاده انجام دهند.»

مسافران بازگشته به زمین، سفرشان را "سفری دیوانه‌وار" نامیدند.

مسافران "ماموریت الهام بخش۴" Inspriration4 برای اولین بار به عنوان مسافران عادی و نه فضانورد حرفه‌ای و آموزش‌دیده، سه روز در مدار زمین بودند وچندین بار دور زمین چرخیدند.

SpaceX Mission Inspiration4

از چپ: کریستوفر سمبرووسکی، دکتر شان پراکتور، جرد ایساکمن و هیلی آرکنک

هزینه این سفر از طرف جرد ایساکمن تامین شده و اعلام نشده که چه میزان بوده است. ایساکمن صاحب یک شرکت است و قصد دارد با این سفر مبلغی حدود ۲۰۰ میلیون دلار برای حمایت از بیمارستان کودکان "سنت یهود" در تنسی جمع‌آوری کند.

ایساکمن در این سفر فضایی با یک پزشکیار، یک هنرمند و یک مهندس فضا همراه بود اما هیچکدام‌شان کاری با هدایت سفینه نداشتند. کریس سمبرووسکی، مهندس فضا، با نواختن ساز بانجو هنگام پرواز در فضا، تاریخ‌ساز شد.

این چهار مسافر توسط شرکت اسپیس ایکس به فضا پرتاب شدند؛ شرکت متعلق به ایلان ماسک، صاحب خودروسازی تسلا است. سفینه اسپیس ایکس تا ارتفاع ۶۰۰ کیلومتر بالا رفت که ارتفاعی بالاتر از ایستگاه فضایی ISS است.

تعداد بازدید از این مطلب: 34
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
می توانید دیدگاه خود را بنویسیدتعداد صفحات : 8