هر آنچه که لازم است در ارتباط با کاخ ها تهران بدانید
مطالب پر بازدید
مطالب تصادفی
هر آنچه که لازم است در ارتباط با کاخ ها تهران بدانید

کاخ سعدآباد تهران یکی از زیباترین ، بزرگ ترین ، سرسبز ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری ایران است. همه پایتخت های دنیا به داشتن کاخ های سلطنتی خود افتخار می کنند و گردشگران زیادی برای دیدن کاخ های سلطنتی و دیدن سبک زندگی پادشاهان هر کشور به دیدن کاخ ها می روند. کاخ شونبرون وین ، کاخ ورسای پاریس ، کاخ باکینگهام لندن، کاخ توپکاپی استانبول و کاخ هایی از این دست سرسبز هستند و باشکوه و البته که کاخ سعدآباد را هم می توان با کاخ های سرسبز جهان هم تراز کرد.
کاخ سعدآباد تهران در دامنه کوه البرز قرار دارد و یکی از سرسبزترین و خوش آب و هوا ترین مناطق تهران است که از سمت شمال به دربند و دامنه های کوه و از سمت غرب به ولنجک تهران و از سمت جنوب به تجریش و از سمت شرق به گلابدره مشرف است و رودخانه جعفر آباد از میان کاخ سعدآباد عبور می کند که جریان آب زیبایی را در کاخ به نمایش در میاورد. شاید بتوان گفت کاخ سعدآباد مشابه یک پارک هم هست چرا که بهترین فضا برای قدم زدن در تهران است و یکی از باغ های بزرگ تفریحی محسوب می شود و ساعت ها طول می کشد تا در هشتصد هزار متر مربع فضای کاخ سعدآباد قدم بزنیم ، یعنی مساحت کاخ سعدآباد 80 هکتار هست(به اشتباه در سایت های مختلف اعداد مختلف عنوان شده است)
تصور کنید میانگین دمای هوا در کاخ سعدآباد حدود 13 درجه هست و شما در ارتفاع بین 1640 تا 1810 متر از سطح دریا قدم می زنید یعنی اختلاف ارتفاعی زیاد در یک کاخ و از میان حدود 7500 درخت سپیدار و سرو و... که بعضا 150 سال عمر دارند عبور می کنید. قطعا روزی زیبا برای شما ساخته خواهد شد و هر از گاهی برای تجدید روحیه و تغییر آب و هوا و حال و هوا می توان در کاخ سعدآباد قدم زد و از طبیعت منحصر به فردش لذت برد.

مجموعه سعدآباد تهران

https://catcourses.ucmerced.edu/eportfolios/11587/palaces_of_Tehran

تعداد بازدید از این مطلب: 29105
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
می توانید دیدگاه خود را بنویسیدتعداد صفحات : 8