جنگل نای انگیز
مطالب پر بازدید
مطالب تصادفی
جنگل نای انگیز

تاریخچه جنگل نای انگیز

معرفی جنگل نای انگیز

به نقل از جنگل نای انگیز در روستایی با همین نام قرار دارد که یکی از توابع خرم آباد به شمار می رود و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری این استان شناخته می شود. در فصل بهار می توان تمامی زیبایی های این جنگل شگفت انگیز را با هم مشاهده کرد که بهشت چشم نوازی را پیش روی شما قرار می دهد. این جنگل ها تا چند سال گذشته همچنان دست نخورده باقی مانده بودند ولی در طی این سال ها این مناطق را به عنوان یکی از بخش های منحصر به فرد شناسایی کردند که علاقه مندان به طبیعت و جنگل می توانند برای بازدید از آن راهی شوند. جنگل های نای انگیز از صدای دلنشین پرندگان، صدای آب آبشار، جنگل و کو ه و ... برخوردار است که هر فردی که یک بار به آن جا رفته باشد دوباره برای بازدید از این جنگل برنامه ریزی هایی را انجام خواهد داد.

تاریخچه جنگل نای انگیز

جنگل ها به عنوان مراتع طبیعی به شمار می روند که مردم هم در کاشتن درختان این مراتع نقش دارند و جنگل های زیبای زاگرس در استان های مختلفی مشاهده می شوند که در طول سالیان طولانی ایجاد شده اند و همگی دارای درختان کهن سالی هستند، اما به طور دقیق نمی توان قدمت این جنگل ها را مورد بررسی قرار داد.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

این جنگل دارای جلوه های بی نظیری است که می تواند چشم هر گردشگری را به خود جذب نماید. آبشار هایی که در جنگل قرار دارند به صورت مینیاتوری و پلکانی دیده می شوند که یکی از منحصر به فرد ترین و زیبا ترین صحنه های آبشارها را در ایران می توان در این بخش مشاهده کرد. این آبشار از چشمه اصلی جنگل سرچشمه می گیرد و برای دسترسی به چشمه آن باید از کوه های این جنگل بالا روید تا بتوانید آن را از نزدیک مشاهده نمایید. این آبشار جویباری دارد که در مسیر کوهستان در حال حرکت و حوضچه هایی را هم تشکیل داده است. توجه داشته باشید که افرادی هستند که اطلاعات درستی از طبیعت گردی ندارند و با وارد شدن غیر مجاز به این مناطق آسیب های جدی را به این جنگل ها وارد می کنند. این جنگل ها به دلیل این که داری درختان بلوط کهن سالی هستند نام موزه درختان بلوط را به خود اختصاص داده اند. درختان بلوط در این منطقه می توانند از به وجود آمدن سیل جلوگیری نمایند این کارایی باعث می شود که مردم هر سال درختان بلوط زیادی را بکارند. سرسبز بودن جنگل، پرندگان مختلف، مراتع گوناگون و... از جذابیت های این جنگل به شمار می روند. مواجه شدن با این صحنه های رویایی می تواند برای گردشگران بسیار لذت بخش باشد. گردشگران زیادی هستند که به بازدید از مراتع طبیعی علاقه زیادی دارند، اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید می توانید با استفاده از سایت مستر بلیط به خرید بلیط مورد نیاز خود بپردازید و برای بازدید از جنگل های بلوط نای انگیز به خرم آباد سفر کنید.

https://mrbilit.com/mag/nay-angiz-jungle/

تعداد بازدید از این مطلب: 1135
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
می توانید دیدگاه خود را بنویسیدتعداد صفحات : 4