حمام استاد
مطالب پر بازدید
مطالب تصادفی
حمام استاد

معماری حمام استاد

پلانی که برای حمام در نظر گرفته اند به صورت هشت ضلعی است و مانند حمام های دوران صفوی از قسمت های مختلفی مانند راهروی ورودی، سربینه با پلان هشت‌ضلعی، گرم‌خانه و مخازن آب تشکیل شده است. مصالحی که برای ساخت آن استفاده کرده اند سنگ و ملات ساروج که استحکامی ویژه به آن بخشیده است.

روستای استاد

این روستا یکی از روستاهای گردشگری در شهرستان فاروجاست که معماری پلکانی دارد دلیل این امر قرار گیری روستا در دامنه کوه است. دلیل نام گذاری این روستا به استاد را، تبحر اهالی آن در درست کردن صنایع دستی می دانند. این روستا از قدمت قابل ملاحظه ای برخوردار است و علاوه بر جاذبه های طبیعی، که در سرتاسر روستا قابل دیدن هستند، چند اثر تاریخی هم در آنجا به چشم می خورد. یکی از این آثار حمام تاریخی آن است که در این مطلب به آن پرداخته ایم. اثر دیگری که در این روستا وجود دارد مسجد تاریخی استاد است که معماری منحصر به فردی دارد و همین موضوع آن را از دیگر آثار تاریخی متمایز می کند.

همانطور که اشاره کردیم در جای جای این روستا می توانید از جاذبه های طبیعی آن لذت ببرید و زمانی را به دور از شلوغی شهر بگذرانید. کوچه باغ های این روستا مکانی بسیار جذاب برای پیاده روی فراهم کرده اند. در قسمتی از روستا می توانید باغ های گردو را مشاهده کنید و از تماشا و بوی آن ها لذت ببرید. در چراگاه های روستای به تماشای گله های گوسفندان بنشینید و با شنیدن صدای گوسفندان و زنگوله های آرامش وصف نشدنی پیدا کنید.

روستای استاد

تعداد بازدید از این مطلب: 15107
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
می توانید دیدگاه خود را بنویسیدتعداد صفحات : 4